Nie tylko piłka nożna

Klub piłkarski MKS „Przemysław” Poznań nie tylko szkoli młodych zawodników, ale również aktywnie angażuje się w projekty sportowe na rzecz lokalnej społeczności. Oprócz rozwijania talentów, klub organizuje różnorodne inicjatywy promujące aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Turnieje, treningi otwarte dla wszystkich grup wiekowych oraz współpraca z lokalnymi szkołami to tylko część działań, które integrują społeczność i wspierają jej rozwój. Klub MKS „Przemysław” Poznań nie tylko tworzy przyszłych sportowców, ale także staje się istotnym elementem życia społecznego, inspirując do aktywności oraz budując silne więzi wśród mieszkańców.

Nasze projekty

Mój Sportowy Azyl

Projekt skierowany do wszystkich mieszkańców Rataj oraz Grunwaldu, który ma na celu dostarczenie wartościowych i bezpłatnych zajęć dla różnych grup wiekowych. Oferujemy wsparcie zarówno dla dzieci, młodzieży, kobiet (w tym kobiet w ciąży), mężczyzn, jak i seniorów. Nasza inicjatywa stawia na rozwój oraz wspieranie aktywności fizycznej i intelektualnej, promując jednocześnie zdrowy styl życia i integrację społeczności lokalnej.

Piłka nożna dla wszystkich

Projekt ma na celu propagowanie piłki nożnej poprzez organizację turniejów oraz treningów pokazowych. W ostatnich latach tradycyjna forma „piłki podwórkowej” niemalże zanikła, jednak „Piłka nożna dla wszystkich” dąży do odwrócenia tego procesu. Nasze zajęcia są adresowane głównie do osób spoza klubów piłkarskich, zachęcając je do aktywnego uczestnictwa w futbolu.

Projekt realizowany ze środków Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2024